علاقمندی به نقاشی یک عامل کلیدی در موفقیت


علاقمندی به نقاشی یک عامل کلیدی در موفقیت

حتما تا به حال شنیده اید بچه هایی که از همان دوران کودکی علاقه زیادی به نقاشی کشیدن دارند، در آینده افراد موفق تری خواهند شد. اما آیا از دلایل این تاثیرگذاری مطلع هستید؟ آیا می دانید چرا روانشناسان و مشاورین از همین علاقمندی کودکان به نقاشی برای پیش بینی آینده آن ها استفاده نموده و توصیه هایی را به والدین آن ها خواهند داشت؟

تاثیر نقاشی بر روی موفقیت و آینده شغلی

1-   نقاشی، مغز و حافظه را فعال تر خواهد کرد.

یکی از مهمترین برگ های  برنده افرادی که موفق هستند، ضریب هوشی آن ها است. اگر بتوانید شرایط کاری خود را به خوبی آنالیز نموده و بهترین تصمیم را در بدترین شرایط بگیرید، قطعا از رقبای خود موفق تر خواهید شد. همانگونه که می دانید، تصویرسازی برعهده نیمکره راست مغز انسان است به این معنا که اگر شما اهل نقاشی هستید، نیمکره راست مغزتان به مراتب بیشتر از افراد معمولی فعالیت می کند. در نتیجه فعالیت سلول های مغزی بیشتر خواهد شد. اگر دوست دارید کودکان شما آینده روشن تری داشته و به یک فرد موفق تبدیل شوند، به آن ها کمک کنید تا به سمت نقاشی کشیدن علاقمند شوند.

2-   قدرت تمرکز با نقاشی کشیدن بیشتر می شود.

نتایج تحقیقات نشان داده است افرادی که نقاشی می کنند به طرز شگفت انگیزی قدرت تمرکز بالاتری دارند. داوینچی نقاش معروف جهانی بیان کرده است که: ” نقاشی تمامی ده عملکرد چشم را در‌ برمی‌گیرد، تاریکی، نور، جسم و رنگ، شکل و مکان، دوری و نزدیکی، حرکت و سکون”. این گفته به خوبی اثبات می کند که هنر نقاشی با قدرت تمرکز، رابطه بسیار تنگاتنگی دارد.

3-   نقاشی کشیدن بر روی روابط اجتماعی تاثیر می گذارد.

متاسفانه آنچه باعث می شود شما در آینده خود به یک بازنده تبدیل شوید، خجالتی بودن و پایین بودن اعتماد به نفس است. این مسئله به حدی مهم است که حتی داشتن ثروت، حافظه قوی، خانواده مهم و… نمی تواند خلا عدم اعتماد به نفس را پر کند. تفاوتی نمی کند در چه سن و سالی هستید؛ نقاشی بهترین معجزه برای رفع خجالتی بودن است. شما در حین نقاشی کشیدن، تصورات خود و آنچه را که انتظار دارید، به روی بوم و یا برگه نقاشی می کنید در نتیجه ترس بروز دادن احساسات از بین خواهد رفت. این ترس، سرمنشا استرس هایی خواهد بود که اعتماد به نفس شما را کم می کند.

علاقمندی به نقاشی یک عامل کلیدی در موفقیت


دیدگاه ها


پنج × 4 =