تاثیر نقاشی بر بهبود شرایط بیماری آلزایمر


تاثیر نقاشی بر بهبود شرایط بیماری آلزایمر – آلزایمر یکی از بدترین بیماری هایی است که هر فرد ممکن است در دوران زندگی خود به آن مبتلا شود. این بیماری منجر به تحلیل رفتن سلول های مغزی می شود و متاسفانه سلول های مغز تنها سلول هایی هستند که قدرت بازسازی ندارند.

بنابراین کیفیت زندگی چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی،  تعیین کننده سلامت مغز خواهد بود. علی رغم اینکه علم ثابت کرده است درمانی برای آلزایمر وجود ندارد، اما آیا می دانید هنر درمانی و نقاشی تاثیر شگرفی بر روی بهبود شرایط بیماران مبتلا به آلزایمر دارد؟

بهبود شرایط بیماری آلزایمر با نقاشی

مهمترین علامت آلزایمر، از دست رفتن حافظه است. افرادی که به این بیماری رنج بار مبتلا می شوند، حافظه گذشته خود را به خوبی به خاطر خواهند داشته اما از بعد از شروع بیماری، حافظه از دست رفته و فراموشکار می شوند. نکته قابل تامل این است که آخرین حافظه ای که انسان از دست می دهد، حافظه خلاق است. حافظه ای که مسئول تصویرسازی، هنر و خلاقیت است، طول عمر زیادی داشته و دیر تحلیل می رود. در این زمان است که هنر درمانی همانند نقاشی کشیدن، شبیه یک معجزه از راه می رسد..

قبل از هر چیز تاکید می کنیم که درمانی برای آلزایمر وجود ندارد و بیماران تنها می توانند پیشروی آن را به تعویق بیاندازند. نقاشی و کلا هنر درمان به شما در این راه کمک می کند. هنر درمانی نوعی روشی درمانی است که با به کارگیری قوه تخیل انسان، باعث ارتقا سلامت روان و جسم می شود.

افراد مبتلا به آلزایمر باید چند برابر بیشتر از افراد دیگر از حافظه خود استفاده کنند تا مغز، دیرتر تحلیل برود. نقاشی کشیدن در این زمینه بسیار کمک می کند. که باید در کنار راهکارهای دیگر به کار برود. البته به این مسئله توجه داشته باشید که افراد مبتلا به آلزایمر باید تحت نظر متخصص نقاشی و طراحی را انجام دهند چون جنبه درمانی داشته و باید در یک مسیر منسجم و مشخص پیش بروید.

جالب است بدانید که متخصص از طریق کارهای هنری افراد مبتلا به آلزایمر، میزان پیشروی بیماری را تشخیص می دهند. نتایج نشان داده است که کسانی به آلزایمر مبتلا شده اند، در ابتدای هنر درمانی همانند شروع نقاشی، شروع خوبی ندارند ولی با گذر زمان در صورتی که طبق دستور متخصص عمل کنند، نقاشی ها از کیفیت بهتری برخوردار خواهند شد.

تاثیر نقاشی بر بهبود شرایط بیماری آلزایمر


دیدگاه ها


یک × یک =